Dostawczak zablokował ruch tramwajowy.

Dnia 4 stycznia 2024 roku, między godziną 7:49 a 8:54, ulicę Podgórną w Poznaniu zablokował samochód dostawczy, który wystawił się poza wyznaczone miejsce parkingowe, uniemożliwiając tramwajom swobodny przejazd. W wyniku tego incydentu tramwaje zmierzające w kierunku ul. Wrocławskiej musiały zostać zatrzymane, co skutkowało koniecznością zapewnienia pasażerom komunikacji zastępczej.

Moja opinia

Sytuacja, która miała miejsce dzisiaj, jest nie do zaakceptowania. Zablokowanie torowiska przez samochód dostawczy to nie tylko niedogodność, lecz także potencjalne źródło poważnych utrudnień w ruchu miejskim. Tramwaje stanowią kluczowy element komunikacji w Poznaniu, ich zatrzymanie może wywołać chaos oraz opóźnienia nie tylko w podróżach, ale również w codziennym funkcjonowaniu miasta

Apeluję do WSZYSTKICH KIEROWCÓW o większą uwagę i rozwagę podczas parkowania swoich pojazdów. Zachowanie ostrożności w kwestii wyznaczonych miejsc parkingowych jest niezwykle istotne, aby uniknąć podobnych incydentów, które wpływają na ruch miejski i komfort podróżujących. Wszystkim kierowcom przypominam, że szacunek dla przestrzeni miejskiej oraz przestrzeganie przepisów to kluczowe elementy dbania o płynność i bezpieczeństwo naszego miasta.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *